Розрахунок теплової потужності приміщення для вибору обігрівального приладу

Досить часто доводиться чути запитання: який обігрівач купити, яка теплова потужність потрібна, скільки кВт мені потрібно на таку то площу. В цій статті спробую відповісти на подібні запитання.

Опалювальні прилади мають багато різновидностей. В залежності від призначення залежить і вибір опалювального приладу. Основні пристрої бувають такі: котли на різноманітних видах палива (переважно газові котли), конвектори, газові та дизельні теплові пушки, тепловентилятори, радіатори маслонаповнені, інфрачервоні обігрівачі, кондиціонери, …

Підбір необхідної потужності теплового пристрою для побутових умов здійснюється дуже просто. Якщо ви збираєтеся купити котел чи масляний обігрівач чи інший якийсь, то просто орієнтуйтеся, що необхідно приблизно 1 кВт на 10 м² і бажано взяти з запасом. От і все.

Тепловий розрахунок є більш актуальним для виробничих та складських приміщень, приміщень зі значною площею та об’ємом. Такі приміщення досить часто опалюють дизельними тепловими пушками. Точних даних при розрахунку ми не отримаємо, але приблизні, потрібні щоб правильно вибрати та купити опалювальний прилад будемо мати.

Зміст розрахунку теплової потужності опалювального пристрою зводиться до визначення необхідної кількості тепла для приміщення. Нам потрібно порахувати об’єм, задати різницю температур назовні і всередині, визначити коефіцієнт розсіювання тепла і все це перемножити.

Теплова потужність Q (кKал/год) = Об’єм * різниця температур * коефіцієнт розсіювання

Мій блог читають розумні люди і знають що кKал/год можна перевести в кВт. Потрібно лише згадати, що 1 кКал/ год = 0,001163кВт.

Коефіцієнт розсіювання тепла вибирається:

k=3,0-4,0 Спрощена дерев’яна конструкція або конструкція з гофрованого металевого листа. Без теплоізоляції.
k=2,0-2,9 Спрощена конструкція будівлі, одинарна цегляна кладка, проста конструкція вікон та даху. Незначна теплоізоляція.
k=1,0-1,9 Стандартна конструкція будівлі, двійна цегляна кладка, невелика кількість вікон, дах зі стандартною покрівлею. Середня теплоізоляція.
k=0,6-0,9 Покращена конструкція, цегляні стіни з подвійною теплоізоляцією, невелика кількість вікон з подвоєними рамами, товста основа підлоги, дах з високоякісного теплоізоляційного матеріалу
  • k=3,0-4,0 Спрощена дерев’яна конструкція або конструкція з гофрованого металевого листа. Без теплоізоляції.
  • k=2,0-2,9 Спрощена конструкція будівлі, одинарна цегляна кладка, проста конструкція вікон та даху. Незначна теплоізоляція.
  • k=1,0-1,9 Стандартна конструкція будівлі, двійна цегляна кладка, невелика кількість вікон, дах зі стандартною покрівлею. Середня теплоізоляція.
  • k=0,6-0,9 Покращена конструкція, цегляні стіни з подвійною теплоізоляцією, невелика кількість вікон з подвоєними рамами, товста основа підлоги, дах з високоякісного теплоізоляційного матеріалу.

Наостанок додаю кусок підручника де описується тепловий розрахунок приміщення для підбору необхідної опалювальної потужності. Зображення є клікабельним, тобто при кліканні по ньому збільшується.

Розрахунок теплової потужності для вибору опалювальних приладів
Розрахунок теплової потужності для вибору опалювальних приладів

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.