До хорошого, людина звикає дуже швидко – ось узяти, наприклад, електроінструменти – погодьтеся, що працювати ними дуже зручно, іноді просто не обійтися. Однак, це зручність добре працює до тих пір, поки у вашій розетці є електрика – ця проблема добре знайома власникам садових ділянок – залишитися без світла можна в самий невідповідний момент. Втім, якщо у вас під рукою є електроінструмент, який може працювати як від мережі змінного струму, так і від акумуляторної батареї – питання вирішується дуже просто. Інструментів такого типу випускається багато – дрилі та шуруповерти, шліфувальні машинки, лобзики, електропили і степлери. Акумуляторні інструменти вельми практичні – при роботі з ними немає залежності від розетки, оскільки немає прив’язаності до мережевого кабелю. Звичайно, зовсім без джерела струму не обійтися – акумулятори необхідно періодично підзаряджати. Для цього вам буде потрібно зарядний пристрій. На додаток до вже наявного акумулятора має сенс придбати ще один – на зміну, завдяки цьому ви зможете виконувати великий обсяг робіт без перерви на зарядку. У зарядному пристрої акумуляторна батарея заряджається до повної потужності за декілька годин. Новій батареї потрібно “тренування” – вона повинна бути заряджена, а потім розряджена п’ять-сім разів – завдяки цьому при кожній наступній зарядці акумулятор буде заряджатися повністю.
В інструментах використовують нікель-кадмієві акумулятори, які швидко розходуються і постійно мають потребу в додатковій зарядці, особливо після довгої перерви в роботі. Проте з часом акумулятори виробляють свій ресурс повністю – після тисячі зарядок вони стають непрацездатні. Викидати або спалювати їх не рекомендується, оскільки цим можна завдати шкоди навколишньому середовищу – відпрацьовані акумулятори можна здати в пункт прийому кольорових металів.
Більшу частину всіх акумуляторних інструментів становлять дрилі та шуруповерти (гвинтоверти). Гвинтоверти – найпростіші, з двох з половиною вольтовими акумуляторами – вони закручують гвинти і шурупи. За один заряд можна вкрутити або викрутити з дерева приблизно сотню шурупів з діаметром три і завдовжки в 30 міліметрів. Двошвидкісні електродрилі ударної дії потужніший – вони оснащуються акумуляторами з напругою від семи до вісімнадцяти вольт. А створюваного ними зусилля достатньо для свердління отворів діаметром до десяти міліметрів на дереві, бетоні, і металі. Як правило, при повній зарядці акумулятора можна просвердлити близько трьох десятків отворів діаметром шість міліметрів в камені чи три сотні отворів такого ж діаметру в дереві.
Ще один непоганий інструмент – акумуляторний гайковерт зі змінними головками, який просто незамінний при відгвинчування і загвинчування гайок – до речі, за відсутності акумулятора він може використовуватися і як звичайний гайковий ключ.
Корисні поради:
Ніколи не навантажуйте інструмент так, щоб навантаження примушувало двигун зупинитися. Зберігайте його в сухому і теплому місці. Температура навколишнього середовища не повинна перевищувати п’ятдесяти градусів Цельсія, інакше можна пошкодити акумулятор. Не залишайте інструмент під прямими сонячними променями або дощем. Максимальний термін служби нікель-кадмієвого акумулятора підвищується при експлуатації в температурному режимі, що становить від десяти до сорока градусів Цельсія. Для досягнення повної зарядки акумулятора його необхідно повністю розрядити, а потім заряджати знову. Для зарядки використовуйте тільки штатний зарядний пристрій.