Зварювальний інвертор це на сьогоднішній день найбільш правильне вирішення задачі зварювання металів. І ось чому.
1. Споживання електричної енергії цим приладом, за тієї ж інтенсивності та тривалості зварювання – майже в двічі менше, як у звичайних зварювальних трансформаторів чи випрямлячів.
2. Вага у 5-10 разів менша. Інвертор при роботі можна повісити ременем на плече і не помічати його. Лише в дротах не зашпортатися..
3. Стабільний постійний струм на виході. Зварює всіма електродами і любі метали придатні для зварювання.
4. Вихідний струм плавно і точно регулюється. Нижня межа становить 10-15 А, що дозволяє якісно зварювати електродами 1,6 мм, аби лише руки не тряслися.
5. Впевнено працюють в мережах з недостатньою напругою, не реагують на перепади напруги в мережі.
6. В побутових умовах інвертори не перевантажують мережу, не миготить світло, що в свою чергу робить зварювальний апарат дуже зручним в домашніх умовах.
Що ж таке зварювальний інвертор. Стисло – електронний зварювальний агрегат з абсолютно новими властивостями та можливостями. Головні мабуть такі:
– створюваний інвертором струм володіє ідеальною зовнішньою вольт-амперною характеристикою, яка, до того ж, гарно регулюється для кожного окремо взятого виду зварювання і типу зварного з’єднання;
– маса зварювальних інверторів не перевищує 10 кг, при тій же потужності дуги що й зварках трансформаторного типу, а габарити інвертора зпочатку видаються несерйозними – але то лише зпочатку;
– в 2 рази менше споживання електроенергії, внутрішні індуктивні втрати в ньому відсутні.
– коефіцієнт корисної дії (ККД) інвертора близький до 90%, косинус кута Фі наближається до 1, тому майже вся споживана енергія вивільнюється на зварювальній дузі.
Як побудований зварювальний інвертор. В порівнянні зі звичайним зварювальним пристроєм – набагато складніше. Інвертор – це пристій силової електроніки, який працює на великих струмах, високих частотах і різницях потенціалів(напругах). Вхідна напруга двічі перетвоюється: зпочатку зі змінного 220 вольт в постійний струм, пізніше у високочастотну напругу зі змінним струмом, частота 200кГц. Як відомо з електротехніки, чим вище значення частоти, ти меншою буде вага і габарити трансформатора, який передає однакову електричну потужність. Отже при зменшенні частоти струму у 1000 разів, маса і габарити трансформатора зменшуються у 10 разів. Виходить, що й сам інвертор буде невеликим та з малою масою.
Перетворення частоти здійснюється широтно-імпульсним модулятором, за основу якого йдуть високочастотні перетворювачі останнього покоління – модулі IGBT (біполярний транзистор з ізольованим затвором) або MOSFET (полярний транзистор на основі переходу метал-оксид-напівпровідник).
Пройшовши трансформатор, високочастотна змінна напруга знову випрямляється і подається на зварювальну дугу. Координування роботи всіх елементів, контроль параметрів і зворотній зв’язок зі зварною дугою здійснюється цифровими процесорами на програмуємих мікросхемах.
Технічні можливості зварювальних інверторів. Вони абсолютно унікальні. Насправді інвертор зі всєю своєю системою електроніки майже думає за зварювальника, безперервно аналізуючи процеси на дузі. Ось лише деякі програми, закладені в мікросхеми процесора:
– Вимкнення напруги на зварювальній дузі при короткому замкненні електрода, який вкоротив до деталі (ф-я anti sticking). Зпрацьовує за пів секунди після короткого замикання. Залипання електрода до деталі і перегріву інвертора не відбувається.
– А ось при вірному збудженні дуги – легким торканням(чирканням) електрода в деталь, інвертор виробляє додатковий імпульс струму (ф-я hot start). Збудження, тобто запал, дуги суттєво полегшується.
– При неминучих невеликих коротких замиканнях у процесі зварювання, інвертор виробляє рід коротких, але потужних імпульсів струму, які руйнують створювані в процесі перетинки з рідкого металу (ф-я arc force). Дана функція особливо актуальна при зварюванні короткою дугою.
Накінець при використанні зварювального інвертора ми отримуємо:
– стабільний постійний струм, який не залежить від перепадів вхідної напруги;
– дуже незначне розбризкування металу в процесі зварки;
– обширні можливості налаштування режимів для всіх видів зварювання плавленням – штучним електродом, аргонно-дуговим і напівавтоматичним;
-виключно низьке енергоспоживання, що дуже важливо при включенні інвертора в побутову мережу або його живленні від бензогенератора.
Сфери застосування зварювальних інверторів. Це усі види електродугового та плазмового зварювання і різання. Обмежень тут немає. Глобальний перехід усієї зварювальної техніки і технології на інверторні джерела живлення стримує лише інерція мислення і повсюдно налагоджене виробництво звичайних трансформаторів. На переналагодження розгорнутого виробництва звичних трансформаторів та випрямлячів, звичайно ж, потрібні час та гроші.
На нинішній день, інвертори широко застосовують в наступних видах зварювання:
– Ручне дугове зварювання штучними електродами, зачасту маркується абревіатурою ММА (metal manual arc). Тут зварювальні інвертори отримали найширше використання. Це бумовлено, в першу чергу, невеликою вагою та енергоспоживаням. Зварювальник без проблем рухається разом з пристроєм, вмикаючи його в любу, в тому числі побутову електропроводку.
– Аргонно дугове зварювання (TIG — tungsten inert gas) на змінному та постійному струмах. Тут переваги інверторів виражаються не так у малій масі та енергоспоживанні, як у можливості точного регулювання багаточисленних параметрів режиму. Для аргонно-дугового зварювання це є найважливішим, тому що зварюють відповідальні вироби з високими вимогами до якості та зовнішнього виглядо зварного шва.
– Напівавтоматичне зварювання (MIG/MAG — metal inert/active gas). Тут у інверторів є унікальна можливість так регулювати перенос металу(капельний, струйний, з періодичними замиканнями і т.д.), що можливо майже уникнути розхляпування металу, а це найголовніший недолік такого типу зварювання.
– Плазмово-дугове різання (PAC — plasma arc cutting)- це найновіша сучасна технологія. Швидкість різання висока, а крайка рівна і акуратна – відразу під зварювання. Тут інвертори CUT знайшли своє почесне місце, завдяки їх вмінню забезпечити стабільність основної та чергової дуги, а головне внаслідок мобільності таких апаратів.
Перспективи розвитку зварювальних інверторів. По великому рахунку, інверторні схеми відкривають нову сторінку у світі зварювання. В сьогодення, на їх принципу вже серйозно виготовляються багатофункційні зварювальні апарати. Найбільше розповсюдження отримали інвертори, які суміщають зварювання MMA, TIG і CUT або MIG/MAG, TIG і MMA. Зустрічаються і іннакші поєднання. Справа в тому, що інверторна схема дозволяє, так би мовити, “на ходу” змінювати тип зовнішніх вольт-амперних характеристик джерела живлення. Саме тип вольт-амперних характеристик є основною властивістю джерела для певного виду зварювання. І якщо звичайний апарат призначений, наприклад, для зварювання MIG/MAG, то шточним електродом він не має можливості зварювати. А інверторна схема – інша справа. Тут і тип характеристик(вольт-амперних) та інші параметри без проблем переналаштовуються під потрібний тип зварювання.
Також динамічно поширюються так звані “синергетичні” схеми керування. Це коли цифрові процесори запрограмовані таким чином, що режим зварювання можна регулювати, змінюючи лише один параметр – інші негайно відреагують на цю зміну, і вся сукупність параметрів забезпечить перехід на інакший режим з більш оптимальною якістю зварювання.
Наш інтернет-магазин може запропонувати купити Вам інвертори таких виробників AWELCO, IMS, GYS, SELMA, DECA, FORTE, KAISER, TELWIN.
Цікаво було почитати, подяка автору. Ставлю Ваш блог в свої закладки. Якраз маю намір придбати таке чудо техніки 🙂
Дякую, дуже приємно, якщо що, то звертайтеся!
Поки не звертаюся, бо тільки прицінююсь, але на майбутнє матиму на увазі.
А скажіть як відносно цін в загальному на інвертори.
Ціни на початкового рівня китайські виробники від 1500грн, на хороші інвертори від 2500грн, на професійні трифазні інвертори від 8000грн.
Дуже дякую за корисну інформацію. Напевне придбаю собі інвертор.
Хочу придбати зварювальний інвертор “Kende” MS-200L. Я роблю правильний вибір?
Якщо виходити з технічних характеристик, то інвертор нормальний.
З фірмою Kende я не знайомий на практиці. Відносно якості і відповідності технічних характеристик написаному не можу сказати, оскільки не пробував зварювати саме цим інвертором. Судячи з ціни, то інвертор є дешевим, навіть дуже.
Зверніть увагу на температурно часові характеристики, тобто при якому амперажі скільки часу він може працювати. Наявність сервісного центру і відгуки за цю модель також були б важливими.
купив на базарі за 2100 гр.Гарантія на 1 рік.Сервіс-центр пп”будпостача”.Дякую за пораду
Прошу, звертайтеся. Але я вчора аналізував той інвертор і бачив, що його ціни в інтернет-магазинах в межах 1500грн.
Яка ватість доставки товару з інтернет магазину в Івано-франківську область?Можливо надалі скористаюсь цією послугою.
Вартість доставки залежить від відстані, ваги і габаритів товару, а також від вартості на яку страхуєте. Щоб відвезти інвертор зі Львова у Франківськ потрібно орієнтовно 30 грн
Яка вартість доставки інвертора буде у м.Варва Чернігівської області
Якщо у вашому місті є якась фірма перевізник, то орієнтовно 30-50 грн.
куди потрібно звертатися, щоб уточнити моделі та ціни?
скажіть де у Львові ремонтують інверторні зварювальні апарати?
Дивлячись якого виробника інвертори. Напишіть конкретніше
доброго дня. а як кондор себе почуває в ролі інвертора?
Купляють люди, були поломки, але сервісний центр справно працює ніби