Мотопила чи електропила!!!!

Мотопила чи електропила – один з основних ручних інструментів, необхідних людям, що живуть в приватному секторі, заміському будинку, дачникам або просто любителям майструвати, без якої не обходиться жоден господар. У будь-якому випадку, при виборі будь-якого інструменту вам потрібно буде відповісти собі на питання: чи потрібна вам мотопила чи електропила, побутова або професійна пила?

Eлектpопили на відміну від мотопил не здіймають багато галасу навколо роботи, вони пропонують найкращий комфорт, працюючи від звичайної розетки. Малошумні, потужні та без шкідливих вихлопів вони як, найкраще підходять для роботи у закритих приміщеннях, наприклад, під час монтажних, демонтажних та оздоблювальних робіт, або поблизy бyдинкy. Всі електропили оснащуються системою швидкої зупинки ланцюга для більшої безпеки. Деякі моделі оснащуються системою швидкого натягування ланцюга.

Побутові пили (іноді їх ще називають любительськими або пилами фермерського класу), призначені для роботи «від випадку до випадку». Розраховані вони на використання в середньому до 30 годин в місяць, при цьому, маючи меншу потужність та вагу. 8 годин роботи на добу розрахований професійний інструмент. Вищою потужністю володіють пили класу «профі»,вони мають більший ресурс і виготовляються з міцних та зносостійких матеріалів (наприклад: мають хромовану поршневу групу). І коштують вони відповідно дорожче побутових.
Професійні пили найчастіше використовуються під час валки дерев, прорідження лісів, заготівлі деревини у ліспромгоспах, на лісозаготівлях та при будівництві дерев′яних споруд.

Двигун є основною технологічною відмінністю професійної пили від побутової. Професійний двигун розрахований на використання до 10 годин на добу без перегріву, у такого двигуна більший ресурс, більший запас міцності, і все це дозволяє працювати пилою без перерви протягом тривалого часу.
Термін корисної служби професійного двигуна, безумовно, набагато довший.

При виборі мотопили перше, що необхідно визначити для себе – з якою метою ви купуєте інструмент, як часто ви плануєте його використовувати і, з яким навантаженням працювати. Виходячи з цього, вже вибираються потужність і компоненти пильної гарнітури (шина і ланцюг). Умовно бензиномоторні ланцюгові пили можна розділити на 3 класи.

Побутові мотопили

Побутові пили – розраховані в середньому на 30 годин експлуатації в місяць (близько 60 хвилин на день), мають, як правило, невисоку потужність і невелику вагу. До їх допомоги вдаються від випадку до випадку – наприклад, коли потрібно заготовити дрова на дачі, розпиляти дошку або брус при будівництві будинку як допоміжний інструмент.

Напівпрофесійні пили або моделі фермерського класу

Напівпрофесійні, або моделі фермерського класу, виконують будь-які роботи – від ремонтно-будівельних- до зрізування дерев. Проте вони не розраховані на професійні навантаження по 8-10 годин на добу, і, найчастіше, мають меншу потужність і довжину шини, ніж професійні моделі. Нерідко мотопили фермерського класу використовують як сучкорізи при роботі на лісозаготівельних ділянках.

Професійні пили

Професійні пили застосовують для валки дерев, прорідження лісів, заготівлі деревини у лісгоспах в промислових масштабах, вони здатні витримувати навантаження по 10-16 годин на добу. Головна особливість професійного інструменту – можливість експлуатувати двигун до 8 годин роботи з невеликими перервами.
Професійні мотопилки володіють високою потужністю (як правило, більше ніж 2,5 кВт), а їх ресурс коливається в межах 1300-2000 мотогодин (у побутових моделей цей показник в 2-3 рази нижче).

Потужність і вага

Основними показниками бензиномоторних ланцюгових пилок є її потужність і вага. Потужність визначає здатність пилки протягати ланцюг у розпил – це впливає і на швидкість зрізу, і на глибину розпилу.

Всі ланцюгові пили підходять для розпилу деревини як в поперечному, так і в поздовжньому напрямку.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.