Кілька інструкцій по експлуатації бензинових газонокосарок

бензинова газонокосарка JonseredКоли ми купуємо бензинову газонокосарку, то керуємося повчаннями продавця-консультанта в її експлуатації. Мало хто перечитує інструкцію, а продавці не завжди все скажуть і бувають такі,  що й не знають. В цій статті хочу поділитися своїми знаннями та досвідом. 4 роки вже маю з тим справу і деколи дивуюся з різних ситуацій неправильного використання, що приводить до виходу з ладу бензинової газонокосарки.


Отже, головне в газонкосарці – це бензиновий двигун. Майже всі виробники використовують в газонокосарках 4-тактний двигун. Не буду писати про такти, бо й не дуже то й потрібно знати таку інформацію для роботи з косаркою. Основне, що слід усвідомити, що масло в таких двигунах використовується 4-тактне і заливається окремо від бензину в спеціальний бак. Рекомендоване масло повинно мати позначку SAE 30.

Як проводиться заміна масла? В новій газонокосарці слід здійснити першу заміну масла через 5 мотогодин, далі заміна виконується приблизно через кожних 25 мотогодин. При заміні потрібно поставити газонокосарку на естакаду або просто на дві табуретки. В цілях безпеки потрібно зняти клему зі свічки запалювання, зняти ріжучий ніж для трави. Переважно газонокосарки мають зливний отвір внизу двигуна над ножом і неписаним стандартом корок має внутрішній квадрат на 3/8 дюйма. Для відкручування скористайтеся воротком для гайкових головок, там теж такий стандарт. Кришку заливного масляного отвору при зливанні слід тримати викрученою. Якщо немає зливного каналу в двигуні косарки, тоді берете медичний шприц, натягуєте на нього гумову трубку(від медичної капельниці) і починаєте відсмоктувати масло з картера, опустивши туди через заливний отвір кінець трубки від шприца. Потім заливаєте свіже моторне масло, переважно потрібно 600 грам, самі виробники масла зазвичай в таких ємкостях і продають. Щоб не помилитися в об’ємі перевірте щупом, там є верхня і нижня межа, але слід потримати паузу поки масло розподілиться по двигуні.

Ніж для газонокосаркиЯк поміняти чи заточити ніж? Ножі по своїй природі повинні служити дуже довго. Але по-любому трапляється наїжджання на різні каміння, пляшки, сміття, кротячі насипи піску, тощо. Такі випадки приводять до пришвидшеного затуплення, зносу, а то й руйнації ножа. А самі продавці косарок не завжди продають ножі для них. Тут то і починається саме неприємне.
Найпростіше звичайно ж піти й купити такий же новий ніж. Хоча ціни на них я б сказав дуже завищені, порядку 200-700грн. Якщо ж ножа не знайшли чи вважаєте його ціну неадекватною або вирішили заточити старий, тоді зважте на наступні речі. ЗАТОЧЕНИЙ НІЖ ОБОВ’ЯЗКОВО ПОВИНЕН БУТИ ЗБАЛАНСОВАНИЙ. Тобто, як видно на малюнку, не повинна одна сторона переважувати іншу. Якщо ж ніж розбалансований, то він досить швидко розіб’є вал і косарка з двигуном підуть, так би мовити, “спати” (ремонтонепридатні).
Якщо старий ніж зруйнований, а нового такої моделі вже нема в продажі, то завжди знайдуться “народні умільці”, які з подібного здатні зробити потрібний. В принципі, можна скористатися їх послугами, але перевірте балансування ножа, довжину, посадочний отвір чи правильний і точний. Обов’язково зверніть увагу на кут лопастей ножа, якщо він не достатній – то скошена трава може не потрапляти до травозбірника і лишатиметься на газоні, приносячи тим самим додаткові хлопоти.

Як заводити газонокосарку, чому не заводиться? Щоб завести двигун,  необхідно затиснути ручку газу, підкачати бензин (при наявності пиптика), різким рухом потягнути за шнурок стартера. Завели і тримаєте постійно затиснутою ручку газу, при відпусканні двигун глохне. Які ж дії, якщо не заводиться все-таки. Тоді потрібно зняти повітряний фільтр і спробувати без нього. Якщо й далі ні, то перевірити свічку, наявність іскри в ній. Превірити рівень масла і бензину. Якщо ж і далі ні, то веземо в сервісний центр.

Пам’ятайте, що газонокосарку не можна перевертати при залитому маслі в двигун, інакше масло потече та позаливає фільтр чи карбюратор. Прийдеться їхати на сервісний центр. Допустимі кути нахилу до 15 градусів вперед та побокам і 45 градусів назад.
Більший кут нахилу газонокосарки назад потрібен для чищення та доступу до ножа.
Зайвим мабуть буде нагадувати про зберігання газонокосарки в чистому вигляді. Ще можу порадити перевіряти і чистити повітряний фільтр на двигуні, використовувати лише бензин А-92, акуратно ставитися до коліс, та не дратувати сусідів шумом. Чому? – тому що поширений випадок встромляння арматури в траву, так щоб було непомітно. Наслідок наїзду ножем на неї при 3600 об/хв неважко передбачити. Такі ми українці, нажаль :).

Нагадаю, що наша компанія займається продажем садової техніки, розхідними матеріалами, а також надає ремонт цієї техніки.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.